PL EN

WROSTORY - szyjemy wrocławskie historie

Bawełniane koszulki, plecaki miejskie i torby z oryginalnymi nadrukami WROSTORY to pierwsza, stworzona przez Spółdzielnię PANATO, kolekcja koszulek, miejskich plecaków oraz toreb z nadrukami inspirowanymi symbolami miasta i klimatami wrocławskich ulic.

Skąd pomysł na WROSTORY? Użyliśmy całej naszej twórczej mocy, aby stworzyć coś, czego do tej pory we Wrocławiu nie było, czyli gadżetów z lekkim niedopowiedzeniem, przekorą i świeżością. Wrocław jest wyjątkowym miastem i chcemy go nosić dumnie. Ale bez nadęcia.

Projektując WROSTORY chcieliśmy odtworzyć miejskie legendy na temat naszych dzielnic i osiedli. Kolekcja żyje więc opowieściami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie i historiami krążącymi wśród napływowych studentów i turystów.


Poczuj wygodny klimat miasta

Opowiadamy wrocławskie historie tak, jak potrafimy najlepiej – tworząc kolekcję ubrań i gadżetów na wskroś miejską, klimatyczną i z przymrużeniem oka. Taką, którą się dobrze nosi.

Pierwsza odsłona kolekcji to 5 odmiennych osobowości miasta i 5 niebanalnych nadruków:

- odległe i trudnodostępne PSIE POLE,

- osaczone przez karłowate ludziki STARE MIASTO,

- ciemna strona Wrocławia - FABRYCZNA,

- wciągający niczym oko cyklonu wrocławski TRÓJKĄT,

- wszechogarniający, brodaty JAN.


Noś się po wrocławsku

Wszystkie produkty WROSTORY szyjemy lokalnie z wysokiej jakości bawełny. Nasze koszulki są wygodne i nierozciągliwe, torby wytrzymałe a plecaki pakowne i praktyczne. Nadruki wykonujemy ręcznie metodą sitodruku i zapewniamy, że są trwałe i dzielnie znoszą wszelkie pranie.

Kolekcja WROSTORY jest efektem współpracy lokalnych przedsiębiorstw społecznych - Spółdzielni PANATO (projekty, sitodruk, szycie) oraz Zakładów Aktywności Zawodowej z Gołaszewa i Piły, działających na rzecz reintegracji zawodowej osób niepełnosprawnych.


Na opowiedzenie czekają następne historie Wrocławia. Bądźcie w gotowości i śledźcie nasz profil na FB.